Piotr Morawski / Książki

Zostają góry

Zostają góry

Wydawnictwo Góry Books, 2010

Zbiór opowiadań i felietonów Piotra, które przez lata ukazywały się głównie na łamach magazynu „Góry”. Zebrane teksty pokazują rozwój górskiej kariery Piotra. Publikacja jest pełna pięknych zdjęć autorstwa Piotra. Wydawca zachował wybór zdjęć zgodny z wyborem ich autora. Książka dodatkowo wzbogacona jest o wspomnienia himalaistów, którzy przyjaźnili się z Piotrem. Wspomnienia napisali: Krzysztof Wielicki, Simone Moro, Peter Hamor, Darek Załuski i Piotr Pustelnik. Czytelnik w tej pozycji znajdzie także bardzo osobiste wspomnienie napisane przez żonę Piotra - Olgę.

Od początku do końca

Od początku do końca

Wydawnictwo G+J RBA Sp. z o. o., 2010

Opowiedziana na dwa głosy historia życia Piotra i Olgi Morawskich. Część opowiadana przez Piotra to zapiski z dzienników prowadzonych podczas wypraw w góry. Olga napisała swoją część już po śmierci męża. Są to jej wspomnienia życia głównie warszawskiego. W ten sposób powstała historia pełna, pokazująca zarówno życie górskie Piotra, życie domowe, to także opowieść o życiu z człowiekiem, który ma wielką pasję.

Góry na opak,
 <br/>czyli rozmowy o czekaniu

Góry na opak,

czyli rozmowy o czekaniu

Wydawnictwo: Burda Książki, 2011

Rozmowy o czekaniu, pasji, miłości i poświęceniu. Rozmowy o Andrzeju Zawadzie z jego żoną Anną Milewską * o Macieju Pawlikowskim z jego żoną Elżbietą * o Eugeniuszu Chrobaku z jego żoną Grażyną Jaworską-Chrobak * o Darku Załuskim z jego mamą Ireną * o Dobrosławie Miodowicz-Wolf z jej bratem Konstantym Miodowiczem * o Wandzie Rutkiewicz z jej bratem Michałem Błaszkiewiczem * o Piotrze Pustelniku z jego synem Pawłem * o Andrzeju Heinrichu z jego bratem Stefanem * o Andrzeju Czoku z jego żoną Wandą * o Jerzym Kukuczce z jego synem Wojtkiem.

Góry na opak 2. 
<br/>Czyli rozmowy z tymi, co zostają

Góry na opak 2. 

Czyli rozmowy z tymi, co zostają

Wydawnictwo: Burda Książki, 2011

W 2011 roku ukazała się książka Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu - zbiór rozmów Olgi Puncewicz - wtedy jeszcze Morawskiej - z rodzinami słynnych himalaistów. Od tamtej pory autorka wciąż czuła, że musi zrobić coś jeszcze, opisać samotność, daremne czekanie, bezsenne noce tych, co zostają, żałobę. Ciekawość ludzi, którzy jej doświadczają, dała początek kolejnej książce. Powstało kilka poruszających rozmów o przeszłości, a także o tym, jak wygląda życie kilka lat po stracie kogoś bliskiego. Podobnie jak w pierwszej książce autorka rozmawiała zarówno z tymi, którzy kogoś bliskiego stracili w górach, jak i z tą - tym razem jedną osobą - która czeka, gdy wyjeżdża jej jedyna córka. Poznaj historie fantastycznych ludzi. Przekonaj się, że istnieje życie po stracie. Poczuj, jak wielką moc ma czekanie z wiarą, że będzie dobrze. Wsłuchaj się w rozmowy z bohaterami drugiego planu.

© 2024 Piotr Morawski