Piotr Morawski / Memoriał Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”

Memoriał Piotra Morawskiego „Miej odwagę!” to nagroda, która została ufundowana po to, aby dać szansę na spełnianie marzeń i poznawanie świata kolejnemu pokoleniu pasjonatów, ludziom, którzy mają odwagę żyć życie „inaczej” – podobnie do Piotra Morawskiego.

Memoriał Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”

Zwycięzcy:

Małgorzata Kołacz, Maciej Lewandowski, Aleksander Lewandowski

Tytuł wyprawy:

Z 5 DESKAMI DOOKOŁA MORZA CZARNEGO

Opis wyprawy:

Troje przyjaciół, ponad 10 tysięcy kilometrów do przejechania, 1 Volkswagen T3 i 5 desek: kiteboard, wakeboard, longboard, snowboard oraz surfboard. Cel wyprawy: poszukiwanie najlepszych spotów kitesurfingowych oraz surfowych na Morzu Czarnym i Kaspijskim; zwiedzanie na longboardach Krymu, Sochi, Tibilisi i Istambułu; ślizg na wakeboardzie nieopodal ukraińskiej Odessy, tureckiego Samsun oraz Izmitu; zdobycie najwyższego szczytu Europy - góry Elbrus - i dziki zjazd na snowboardzie z jego zboczy. Taką podróż chcemy zrealizować we wrześniu i październiku 2013. Nasz trzyosobowy zespół to: Aleksander Lewandowski (26 lat) – główny organizator, Maciek Lewandowski (21 lat) – zawodnik kitesurfingowy i wake, kolejno 5 i 7 w Pucharze Polski 2012 oraz Małgorzata Kołacz (24 lata)– zawodniczka snowboardowa, kilkukrotna Mistrzyni Polski we freestyle’u. Pomysł zrodził się z pasji uczestników do 5 desek oraz zamiłowania do podróży. Podróżowaliśmy już m.in. po Bałkanach, trasą od Monako do Tariffy oraz na Korsykę i Sardynię. Podczas naszych wypraw duży nacisk kładziemy na sport. Jeśli są odpowiednie warunki wietrzne odpalamy nasze latawce i szalejemy na wodzie, gdy przychodzi dobry swell wskakujemy na deski surfingowe, kiedy jednak znajdujemy się w chłodniejszym klimacie, gdzie woda zamienia się w lód a z nieba pada śnieg, ruszamy na freeride na snowboardach w białym puchu. Dodatkowo odpychając się na longboardach przemierzamy ulice miast i wiosek, poznajemy obyczaje napotkanych kultur, nawiązujemy nowe przyjaźnie i próbujemy na moment stać się częścią lokalnej społeczności.

Patroni honorowi:

Patroni honorowi

Zwycięzcy:

Tytuł wyprawy:

Opis wyprawy:

Zwycięzcy:

Tytuł wyprawy:

Opis wyprawy:

Zwycięzcy:

Tytuł wyprawy:

Opis wyprawy:

Zwycięzcy:

Marzena i Krzysztof Wystrach

Tytuł wyprawy:

W Koronach drzew

Opis wyprawy:

Wyruszamy do boliwijskiej dżungli by wspinać się na drzewa. Abstrakcyjne? Ale możliwe! Dzięki doświadczeniu, odwadze i specjalistycznemu sprzętowi. Będziemy wędrować tygodniami przez najmniej zbadane tereny tropikalnych lasów górskich od 3500 do 1000 m n.p.m. Nasze działania będą absolutnie nowatorskie w tym rejonie – w koronach drzew będziemy mogli fotograficznie "upolować" unikatowe zwierzęta, a może nawet odkryć nieznane gatunki! Wspinanie się na tak wysokie drzewa, porośnięte gęsto epifitami, z paprociowymi platformami i oplecione lianami będzie dla nas wielkim wyzwaniem – nikt nie wie co tam napotkamy. Życie w koronach drzew będziemy podglądać także w nocy i o świcie, gdy zwierzęta są najbardziej aktywne. Wielka dawka obcowania z dziką przyrodą, porcja nauki i spora dawka adrenaliny!

© 2023 Piotr Morawski